Reklama Online
MENU

REKLAMY


W trakcie ekstremalnych wypraw torby foliowe mogą służyć jako izolator wilgoci


Czasem nawet najwspanialszą wycieczkę do egzotycznych krajów mogą popsuć niespodziewane zdarzenia, kłopoty. Trzeba umieć im zapobiegać. Ważne jest dobre zaplanowanie urlopu: listy miejsc, które chce się zobaczyć, środków lokomocji i bilety, mapa albo przewodnik oraz dobrze zapakowany plecak.

Żeby dźwiganie bagażu nie było koszmarem, powinien on ważyć nie więcej niż 10 kg. Optymalną wagą jest 8 kilo. Trzeba zabrać tylko najbardziej potrzebne rzeczy. Przy pakowaniu się obowiązują dwie zasady: im mniej (lżej), tym lepiej; weź dwa razy mniej rzeczy i dwa razy więcej pieniędzy.

Jeśli czegoś zapomniałeś, nie martw się. Torby foliowe na śmieci, które siłą rzeczy będziesz produkować w trakcie nawet najbardziej szalonej wycieczki po dżungli, kupisz po przylocie na miejsce.

Poza torbami foliowymi do plecaka warto włożyć opakowanie plastikowe na żywność. To pudełko posłuży ci do przechowywania środków dezynfekujących, kremu do opalania, tabletek na alergię, pasty do zębów, szczoteczki. Przydadzą się też leki antychininowe (organizm może różnie zareagować na zmianę klimatu).

Na miejscu ważne jest przestrzeganie kilku zasad bezpieczeństwa. Dokumenty i inne cenne rzeczy noś w kieszeniach wewnętrznych. Nie warto kusić losu. Nie trzymaj przy sobie dużej gotówki, a tą którą masz, rozdziel na kilka kieszeni. W innej trzymaj paszport.