Reklama Online
MENU

REKLAMY


Reklamy świetlne bazują na zasadzie im częściej, tym lepiej


Przyciągnięcie nowych klientów i utrzymanie dotychczasowych wymaga od przedsiębiorców i speców marketingowych bardzo wiele wysiłku. Wykorzystywane są nowe środki, które mają za zadanie przyciągnąć uwagę przyszłych klientów, zaintrygować, zaciekawić i skłonić do sięgnięcia po oferowany im produkt, usługę, dobro. Do tych nowych nośników zalicza się reklama świetlna i neony.

Jednocześnie wymaga się, by komunikat reklamowy trafił do jak największej liczby odbiorców w jak najkrótszym czasie. W tym przypadku działa efekt skali, który można dla uproszczenia sprowadzić do tezy "masowość = skuteczność". Stąd na nowych ulicach, budynkach, obiektach pojawiają się kolorowe neony i reklamy świetlne.

W neonowe reklamy inwestują przedsiębiorcy, którzy chcą podnieść prestiż swego zakładu. Ale poza większym poważaniem wśród konkurencji reklama neonowa może sprawić, że przedsiębiorstwo, jego nazwa i logo zaistnieją w świadomości ludzi, którzy nie mieli dotąd pojęcia, iż takowa spółka istnieje.

Banery i plansze elektroniczne stają się rozchwytywaną powierzchnią w centrach miast i w okolicach często uczęszczanych punktów jak: dworce, uczelnie, biurowce, obiekty kultury (muzea, teatry, filharmonie, kina), starówki.